Neden ŞEHİR YBS?

 

Günümüzde var olan bilgiyi geliştirmenin yanı sıra yeni bilgiyi elde etme yöntemlerinin geliştirilmesi de bilgi biliminde çok büyük önem kazanmış durumdadır.

 

Yönetim Bilişim Sistemleri alanını tercih edenlerin sayısı gün geçtikçe daha çok artmaktadır. Gençlerin alan ve meslek seçimi yaparken göz önüne aldıkları en önemli faktörler aşağıdaki gibidir:

Ders programı esnek bir yapıya sahiptir ve uygulama ağırlıklıdır. Sosyal ve beşeri bilimlere geniş yer vermektedir. Girişimciliğin sosyal ve bağlamsal faktörlerle yakın ilişkisi dikkate alındığında İstanbul Şehir Üniversitesi’nin sosyal bilimlerin farklı alanlarında öne çıkan bölümleri girişimcilik eğitimine önemli katkılar sağlamaktadır.

 

İş Memnuniyeti : Yönetim Bilişim Sistemleri mezunları çalıştıkları organizasyonlara sektörde gelişme ve diğerleriyle rekabet edebilme konularında önemli katkılarda bulunurlar. Aynı zamanda kurumsal iletişim ve insan ilişkilerinde de çalışanlara yardımcı olurlar.

 

Eğlence : Yönetim Bilimciler hem insanlarla hem de teknolojik araçlarla bir arada çalışabilen bununla beraber yaptıkları işin eğlenceli boyutunu da yaşayabilen zeki ve dinamik kişiliklerdir.

 

Kendini Geliştirme : Bilgi sistemlerindeki hızlı değişim bu alanda çalışanlara kendini geliştirme ve yeni şeyler öğrenme adına sayısız fırsat sunmaktadır.

 

Öte yandan bilişim teknolojileri ve veri toplama kaynaklarının gelişmesiyle birlikte kurumların elinde çok büyük veritabanları oluşmaya başlamıştır. Büyük veri adı verilen ciddi büyüklükteki bu tür veriler birçok sektörde ve akademik dünyada kullanılmaktadır. İş Zekası (Business Intelligence) ve Büyük Veri (Big Data) günümüz iş dünyasında gittikçe daha da önem kazanan kavramlardır. Bölümümüzde yer alan İş Zekası ve Market Analizi ile Veri Madenciliği dersleri iş zekası uygulamalarını ve toplanan veriyi anlamlı ve kullanışlı hale dönüştürme için gereken teori, uygulama ve yaklaşımları kapsamaktadır.